PRZED WIZYTĄ


Przygotowanie pacjenta do wizyty w Praskiej Przykotnii.

Konsultacja lekarska – nie wymaga ona szczególnego przygotowania zwierzaka. Zwracamy jedynie uwagę Właścicieli, że koty reagują wzmożonym stresem. Warto kota przynieść w transporterze, w którym będzie kocyk z zapachem domu. Prosimy, w miarę możliwości, o zabranie ze sobą kagańca dla psa, jeżeli stosuje on atak jako obronę. Gryzonie i ptaki należy umieścić w niewielkim, szczelnym transporterze, zapewniającym im ciepło.

Konsultacja behawioralna - przed spotkaniem warto spisać sobie listę wszystkich “skarg i zażaleń”, ponieważ diabeł tkwi w szczegółach i im pełniejszy obraz zachowania psa Państwo przekażą, tym lepszy plan terapii będą w stanie ułożyć nasi specjaliści. Pies powinien przyjść na spotkanie głodny (minimum 8 godzin bez jedzenia) oraz wypoczęty (w dzień konsultacji zalecam tylko spacery toaletowe), ponieważ będziemy od razu pokazywać i wprowadzać pierwsze zalecenia. Co zabrać ze sobą? Smaczne jedzenie dla psa (małe kąski), gryzak naturalny lub kong wypełniony pastą, ulubioną zabawkę psa, jeśli taką posiada, dokumentację medyczną, jeśli pies ma stwierdzone problemy zdrowotne. Spotkanie trwa 90 minut.

Badanie usg – wskazane jest 12 godzinne przegłodzenie psa i około 8 godzinne przegłodzenie kota. Badania ultrasonograficzne odbywają się u nas w soboty rano. Ostatnim posiłkiem powinna być kolacja w dniu poprzedzającym wizytę. Jeżeli uda się „zapobiec” oddaniu moczu przez zwierzę tuż przed wizytą ułatwi to ocenę ultrasonograficzną.

Pobieranie krwi do badań laboratoryjnych – w celu uzyskania najbardziej miarodajnych wyników należy zwierzę przegłodzić przez 6-8 godzin, pozostawiając stały dostęp do wody do picia.

Oświadczam, że rezerwując wizytę w systemie on-line jestem świadom/a konieczności stawienia się w gabinecie oraz uiszczenia zapłaty za wykonaną usługę. Odwołanie wizyty jest możliwe z minimalnie 24 godzinnym wyprzedzeniem.

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


Free Joomla! templates by Engine Templates